Udvardy Frigyes
A romániai magyar kisebbség történeti kronológiája 1990–2017
névmutató
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
intézmény
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
helyszín
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
Miklós Dénes
3 tétel
2002. augusztus 3.
"Zsobokon, a júliusi képzőművészeti alkotótáborban Banner Zoltán művészettörténész kifejtette, hogy az egymást szinte évtizednyi periodicitással követő posztavantgárd irányzatok mellett a huszadik század sok, mára hagyományosnak minősülő ábrázolási módját is ott találjuk. Zsobokon a gyermekotthonnak ajándékozott két műalkotással a tábor eddigi hét esztendeje alatt már meg is teremtették egy többszáz értékes műtárggyal - festmény, grafika, szobor, kerámia - rendelkező képtár szilárd alapjait. A tábor törzsvendégei: Banner Zoltán művészettörténész, Botár Edit, Fodor Nagy Éva, Lészai Bordy Margit, Gonda Zoltán és Miklós Dénes. /Németh Júlia: A Zsobok-jelenség. Műalkotásokat és gondolatokat szülő képzőművészeti műhely. = Szabadság (Kolozsvár), aug. 3./"
2014. szeptember 13.
Fotónegatívok a Tranzit Házban
Napoca Hotel címmel Miklós Dénes kiállítása nyílik meg ma, szeptember 13-án, szombaton este 7 órakor a Tranzit Házban (Malom/Bariţiu utca 16. szám).
Miklósi Dénes műhelyében a Făclia és az Igazság napilapok sajtófotó-gyűjteményével foglalkozik, amely a Minerva Művelődési Egyesület médiakutató központjában található. Az 1960-as, ’70-es és ’80-as évekből származó, körülbelül 70 000 darab 6x6-os fotónegatív egy párhuzamosan zajló kutatás során került Miklósi figyelmébe.
Szabadság (Kolozsvár)
2015. szeptember 18.
„Béke a belépőre, áldás a kimenőre!”
Több mint százéves, az idők folyamán sokat látott-hallott, kitartó szolgálatában megrepedt és elgörbült, jókora bejárati kaput váltott fel tegnap frissen született társa a Jókai utca 16. szám alatt, azaz a Minerva-háznál, annál az épületnél, amely a Szabadság szerkesztőségének is otthont nyújt.
A farkaslaki Kecer Kft. emberei lendületes munka- és életkedvvel, rutinnal szerelték össze, tették helyére a szinte székelykapu méretű nyílászárót. Miklós Dénes cégvezető szerint tölgyfából készült munkájukkal az ősi kolozsvári kapu-stílust keltették életre – Guttmann Szabolcs tervei alapján –, ami főként a betétes díszítőelemekben nyilvánul meg. Ezeket a betéteket a kapuelemekkel együtt egy darabból kellett kifaragni, az egész kapu megalkotása így több mint másfél hónapi munkát vett igénybe. Ezzel párhuzamosan szerkesztőségi postaládánk is újjászületett, illetve visszakerült régi, megszokott „kapu alatti” helyére.
(Ö. I. B.)
Szabadság (Kolozsvár)